Maaelu Teadmuskeskus (METK) kogus sügisel ettepanekuid 2025. aastal toimuvateks põllumajandusliku ja toidutootmise teadmussiirde tegevusteks.

Teadmussiirde tegevuste alla kuuluvad valdkonna põllumajandus- ja toidutootjatele vajalikud info- ja õppepäevad, koolitused, õppereisid, konverentsid (nii koha peal kui veebis), teabematerjalid (videod, trükised, taskuhäälingud jms) ja teised üritused, mille kaudu toimub ettevõtjatele vajalike teadmiste ja kogemuste jagamine. 

Nn ideekorje andis nii uutele kui varasematele teadmussiirde tegevuste korraldajatele võimaluse välja pakkuda juba kogunenud ideid. Eesti kaart ürituste asukohamärgistega.

Valdkonnad ideede elluviimiseks on: 

  • maaviljelus, sh taimekasvatus ja aiandus; 
  • loomakasvatus;
  • mahemajandus; 
  • toit ja toiduohutus;
  • horisontaalsed teemad, sh ühistegevus;
  • toidusektori müügiedendus.

 

Vaata teadmussiirde ideekorje tulemusi

Igalt lingilt laeb alla vastava valdkonna ideede fail

Miks METK?

METK on olnud oluline partner teadussiirde programmide elluviijate konsortsiumites alates 2019. aastast ning tuttav valikute tegemise protsessiga. Seekordne ideekorje oli eelkõige suunatud 2025. aasta tegevuste valikule. METKil on AKIS-keskusena tegutsemise ülesanne siiski pikemaajalisem.

METK nimetati 2023. aastal põllumajanduse teadmussiirde ja innovatsiooni süsteemi (inglise keelses AKIS – agricultural knowledge and innovation systems) tugiüksuseks. Kui teadmisi luuakse koos, kasutatakse tõhusalt ja jagatakse ulatuslikult, toetab see praktikas toimivate lahenduste rakendamist. Mitmetel aastatel on infopäevi, koolitusi jmt teadmiste levikuga seotud tegevusi toetatud PRIA abil kas avatud taotlusvoorude või teadmussiirde programmide kaudu. Nüüd on teadmiste vajaduste kaardistamine ja elluviimise korraldamine METK ülesanne.

https://metk.agri.ee/uudised/maaelu-teadmuskeskus-asub-uuendusi-ettevotlusesse-viima