Maaettevõtluse õppereis Rootsi
5. okt. 2022 - 6. okt. 2022
€300.00Põllumajandusuuringute Keskus (PMK)/Maaeluvõrgustik korraldab 5.-6. oktoober õpperisi Rootsi
Õppereisil tutvustatakse Rootsi ettevõtjate praktikaid. Eesmärk on näidata maapiirkonna ettevõtjatele võimalusi, mis on edu toonud teistes sarnase äri- ja kultuuriruumiga riikides maapiirkondades tegutsevatele ettevõtjatele.
Sihtrühmaks on kasvupotentsiaaliga töökohti loovad väikeettevõtjad maapiirkonnas, eelkõige Kagu-Eestis ja Ida-Virumaal.
Külastatavad ettevõtted:
-
- Cireko(https://cireko.se/) – Äri- ja liikmesorganisatsioon, mis on sõltumatu ja mittetulunduslik. Eesmärk on ettevõtete üleminek ringmajandusele. Arendatakse koostöövõrgustikke ettevõtete, omavalitsuste ja teiste organisatsioonide vahel. Lisaks korraldatakse sellekohaste teadmiste konverentse.
- ReTuna (https://www.retuna.se/) – Maailma esimene taaskasutuskeskus. Eraettevõtted, kes on rentinud keskuse pinda, saavad tasuta ära antud asjad oma kaupluses edasi müüa.
- Lindeborgs eco retreat (https://www.lindeborgs.com/) – Jätkusuutlik mahetalu süsinikneutraalses asukohas, mis pakub heaoluteenuseid, näiteks jooga, keraamika valmistamine.
- Rosenhanska (rosenhanska.se) – Pika ajalooga mitmekülgne mõisakompleks, kus saab korraldada pidusid, käia mööda matkaradasid, võtta „metsavanne“, sõita parvega ja palju muud.
- Ersboda 4H gård (https://www.4h.se/ersboda/) – Farmi juhib mittetulunduslik laste- ja noorteühing Ersboda 4-H klubi. Ideeks kaasata maapiirkondadesse noori, andes neile võimaluse näha elu väljaspool linnaruumi.
- Swedish Fish Auctions (https://svenskafiskauktioner.se/en/) – Euroopa suurim jõekalade ja jõevähkide digitaaloksjon.
Õppereisi tasu on 300 eur/osaleja.
Osalustasu ja projektitoetusega kaetakse transpordikulu (lennuk ja kohapealne liikumine), majutus ja muud korralduskulud. Tasu maksmise osas võetakse ühendust registreerunud osalejaga korraldaja poolt (kontrolli oma kontaktandmete korrektsust)
Õppereisi oodatav tulemus on, et osalevad ettevõtjad rakendavad saadud teadmisi ja kogemusi ning tõstavad sellega oma konkurentsivõimet, kasvatavad käivet ja loovad uusi töökohti. ÜPP üheks eesmärgiks on hoida alal maapiirkondade majandust läbi ettevõtluse arendamise ja mitmekesistamise maapiirkonnas. Ettevõtete konkurentsivõime seisukohast on oluline viia end kurssi parimate praktikatega tootlikkuse, turundamise ja tootearenduse tõhustamisel. Eelkõige on oluline saada kogemusi ja kontakte kaasaegsete tehnoloogiate, materjalide ja meetodite juurutamiseks oma ettevõttes.
Lisainfo ürituse kohta: Hanna Raidvere-Sepp, PMK/Eesti maaeluvõrgustik, tel. 53 603 671,
e-mail: hanna.raidvere-sepp@pmk.agri.ee