Veebiseminar: Keskkonnasõbraliku majandamise toetuse infopäev – aiandus
26. september 10:00 - 14:15
FreeMillised nõuded on sinu aiandusega tegelevale ettevõttele ja mida sa peaksid tegema KSM toetuse saamiseks? Millised keskkonnasõbralikud majandamispraktikad suurendavad elurikkust ja mitmekesisust aianduses?
Tingimuslikkuse süsteemiga tagatakse, et põllumajandustoetusi makstakse täies mahus vaid neile, kes täidavad maa hea põllumajandus- ja keskkonnaseisundis hoidmise nõudeid ja kohustuslikke majandamisnõudeid. Toetust antakse keskkonnasõbraliku majandamispraktika põhitegevuse või lisategevuse elluviimise eest. Seeläbi tõstetakse põllumajandustootjate keskkonnateadlikkust ja inspireeritakse ettevõtteid üha enam nägema loodust ja tootmist kui tervikut.
Keskkonnasõbralikud majandamispraktikad on muutunud järjest olulisemaks. Intensiivsest kasvatustehnoloogiast tulenev mulla erosioon, toitainete kadu ja bioloogilise mitmekesisuse vähenemine näitab, et põllumehel on aeg hakata loodusele tagasi andma. Mullakvaliteedi parandamiseks, elurikkuse soodustamiseks ja sünteetiliste sisendite kasutamise vähendamiseks on hakatud tähelepanu pöörama vahekultuuride kasvatamisele, lupjamisele ja lämmastikubilansile. Millised on need võtted marjakultuuride kasvatamisel?
e-PRIA põldude haldamise teenuses on alates 1. aprillist võimalik täita põlluraamatut. Räägime, millised võimalused PHT teenuses täna on, kuhu lähiajal jõuda soovime ning missugune on visioon kaugemaks tulevikuks, kaardistame võimalikke kitsaskohti
ja kummutame müüte.
Infopäev läheb arvesse KSM kohustusliku koolitusena.
Päevakava:
10:00-11:00 Lilia Kulli (konsulent) – KSM tingimuslikkuse nõuete ülevaade, nende täitmise ja järelvalve mehhanism (Ettekanne: Lilia Kulli_KSM tingimuslikkus 26. september 2024 )
11:00-11:30 Priit Penu (METK) – Lupjamise erinevad aspektid: METK mullateenuse lubjatarbe määramine, erinevate lubiväetiste mõju ja valimise printsiibid. Lupjamistoetuse esimese aasta ülevaade (Ettekanne: Priit Penu_KSM Lupjamine 26. september 2024 )
Paus 15 min
11:45 – 12:15 Liina Talgre (EMÜ) – Talvised vahekultuurid ja nende tähtsus (Ettekanne: Liina Talgre_KSM vahekultuurid 26. september 2024 )
12:15 – 12:45 Alar Astover (EMÜ) – Lämmastikubilanss (Ettekanne: Alar Astover_KSM N bilanss 26. september 2024 )
Paus 30 min
13:15 – 13:45 Margus Kopp (konsulent) – Elurikkus ja keskkonnasõbralikud majandamispraktikad marjakultuuride kasvatamisel (Ettekanne: Margus Kopp_KSM Marjakultuurid 26. september 2024 )
13:45 – 14:15 Evely Veetsmann (PRIA) – PRIA Põldude haldamise teenus (PHT) e-põlluraamatu pidamine (Ettekanne: Evely Veetsmann_KSM e-põlluraamat 26. september 2024 )
*korraldajal on õigus teha muudatusi külastuse ajakavas
Registreerunutele saadetakse ürituse päeval veebiseminariga osalemiseks link Zoomi keskkonda. Üritus on järelvaadatav, kõikidele registreerunutele ja osalejatele saadetakse link peale sündmuse toimumist. KSM toetuse kohustusliku koolituse märke saavad kirja ainult sündmusel reaalselt osalejad.
Infopäev viiakse läbi „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames.
Lisainfo:
Manuela Kollom
manuela.kollom@metk.agri.ee
+372 5672 6756