Eesti eri piirkondades on põllumajandustootjad ühinenud ühistutesse, et koos paremini toimetada.
Muhu Liha tulundusühistu juhatuse esinaine Annely Holm on seda meelt, et esmapilgul pea võimatuna tunduvad eesmärgid saab koos tehes ikkagi ellu viia. Muhu lihal valmis selle tõestuseks juunis väiketapamaja, mis lahendab seni keerulised logistikaprobleemid, annab kohalikele rohkem töökohti ja mis kõige tähtsam, tagatud on kõrge kvaliteediga lihatoodete valmistamine.
Mahe mustsõstra kasvataja ja Seto Aiad idee algataja Margus Timmo on seda meelt, et ühistulise tegevuse taga peab olema idee, mis kannaks ja inspireeriks kõiki ühistu liikmeid. „Iga liige peab aru saama, mis on tema kasu selles tegevuses ja alati ei olegi see raha, mida saadakse. See võib olla ka eneseteostus või reklaam, mida ühistu võimaldab,“ rääkis ta. Timmo, kes on ka Setomaa Liidu juhatuse esimees, näeb maakonna arenguvõimalusi pikemas ajalises vaates.
Kuula Põllult taldrikule sarjas, kuidas ühistegevusega saab kogu piirkonnale anda uue hingamise ja mis kõige tähtsam, tuua rohkem rahulolu ja eneseteostust kohalike inimeste ellu. Saadet juhtis Juuli Nemvalts Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojast ja selle külalised olid Annely Holm Muhu Liha tulundusühistust ning Margus Timmo tulundusühistust Seto Aiad.
Taskuhääling valmis MAK 2014–2020 “Teadmussiirde programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas” ühistegevuse valdkonna raames ning seda toetas Euroopa Liit.
- Uuri lisaks: Kas põllumajandusühistu on ühismajandite jäänuk või tootjatele kasulik töövorm. Maablogi, veebruar 2023
- Konverentsi Usalduslikud suhted majanduses ja ühiskonnas (märts 2023) on võmalik järele vaadata
- Kuula maamajanduse kogemuslugusid taskuhäälinguna teabesalves: teabesalv.pikk.ee
- Vaata Maalehe valikut taskuhäälingutest
Toimetas: Hanna Tamsalu